… a Plant Simulation szoftver használatával!
A vezető autóipari alkatrészeket gyártó vállalatok, a Tecnomatix Plant Simulation szoftvert használják összeszerelő üzemeik újra tervezésére
Az eredetileg 1977-ben, Hollandiában alapított WP Group, ma a KTM/Husqvarna Group része és Ausztria a székhelye. Amíg a WP Performance Systems GmbH futómű komponenseket fejleszt, úgy mint lengéscsillapítók, kormány-lengéscsillapítók, elülső villák, valamint alvázelemek, továbbá motorkerékpárok kipufogó rendszerei, addig a WP Components GmbH motorkerékpárokhoz és gyorsulási járművekhez tervez és gyárt olaj- és vízhűtőket. Bárhol, ahol motorkerékpár versenyzésben trófeát lehet nyerni, ott az élvonalban megtalálhatók a WP Group komponensei és alrendszerei.
A digitális ikerpár használata segít a vállalat jövőjének biztosításában, mint autó és motorkerékpár hűtők vezető beszállítója.
A WP Performance évente 400.000 db hűtőt gyárt, több mint 200 különböző egyedi terméktípusból. Habár ez a darabszám az autóipari alkatrészek esetében nem számít különösebben magasnak, viszont a termelési mennyiség és vele együtt a termék változatok száma, a gyár 2012-es nyitása óta rohamos ütemben emelkedik. Az összeszerelést végző dolgozóknak egyre több túlórát kellett vállalniuk annak érdekében, hogy megfeleljenek a termelési követelményeknek. Fabian Steinbacher, a WP Performance projektmenedzsere, 2014-ben a Grazi Műszaki Egyetemen írt szakdolgozatában, elvégezte a hűtő összeszerelési folyamatának, anyagáramlási vizsgálatát.
Egy következő projektben, Steinbacher megvizsgálta a hűtő szerelde különböző elrendezési koncepcióit. A létesítmény digitális ikerpárjának létrehozására és annak optimalizálására a Tecnomatix portfólió, Plant Simulation szoftveres megoldását használta. A szoftver lehetővé tette számára, hogy különböző eseteket szimuláljon realisztikus módon és optimalizálja a belső anyagáramlást. A szoftver 2D és 3D lehetőségeit kihasználva, Steinbacher néhány hét alatt létre tudta hozni a teljes hűtő összeszerelő létesítmény működőképes modelljét, beleértve az állomásokon lévő dolgozókat.
A WP Performance Systems üzleti kihívásai:
- Termelési darabszám növelése.
- Nagy termék változat kínálata.
- Ciklusidők csökkentése.
- Az anyagáramlás szűk keresztmetszeteinek megszüntetése.
- A folyamatlépések számának csökkentése.
A siker kulcsa:
- A Plant Simulation szoftver bevezetése.
- A hűtő összeszerelő létesítmény digitális ikerpárjának létrehozása.
- A munkahely elrendezési terv és szerszám elrendezés optimalizálása.
- Kötegelt gyártási stratégia bevezetése.
- Termelési ciklusok szimulációja.
Eredmények:
- Kétszeres napi kihozatal.
- A túlóra költségek 85 %-os csökkenése.
- A nettó feldolgozási idő, akár 23 %-os csökkenése.
- WIP készletek 60 %-os csökkenése.
Itt olvashat bővebben a WP Performance Systems sikerének történetéről.
Az eredeti cik ITT olvasható!
Forrás: DIGITÁLIS GYÁR